Pracownia Jogi

20140814_102921Joga jest praktyczną filozofią stawiającą cel zjednoczenia ciała, umysłu i ducha dla zdrowia i pełnego spełnienia w życiu. Będąc przy tym mocnym antidotum przeciwko stresom współczesnego codziennego życia. Ciało, umysł, emocje stanowią nierozerwalną całość, wzajemnie na siebie wpływają. Odkrywając zakodowane w ciele nieświadome wzorce w postaci sztywności mięśni i stawów lub ich nadmiernej słabości, nieprawidłowej postawy, zablokowanego oddechu, docieramy do źródeł naszych życiowych postaw. Dzięki ćwiczeniom mamy szansę ich przekształcenia.

Pozycje stojące
Najważniejsze ćwiczenia dla osób początkujących. Harmonijnie rozwijają całe ciało, odblokowują nogi, przywracają kontakt z ziemią, dają podstawę do dalszej pracy.

Dynamiczne sekwencje np. cykl powitania słońca
Dają siłę i wytrzymałość. Bardzo szybko ożywiają i rozgrzewają nawet głębokie warstwy ciała.

Skręty
Uelastyczniają i wzmacniają kręgosłup, biodra i barki. Oczyszczają i regenerują wewnętrzne narządy brzucha. Przywracają witalność.

Skłony w przód
Rozładowują napięcia zgromadzone w nogach i plecach. Uczą rozluźnienia, głęboko regenerują i wyciszają.

Pozycje odwrócone np. świeca, stanie na głowie
Stanowią sedno ćwiczeń jogi. Poprzez odwrócenie siły grawitacji w ciele powodują obfite ukrwienie i dotlenienie mózgu, przywracają harmonię gruczołom, pogłębiają oddech, energetyzują.

Wygięcia w tył
Najtrudniejsza grupa ćwiczeń. Otwierają serce, usuwają stany depresyjne, dają pozytywne podejście do życia i pewność siebie.

Relaks
Pozwala doświadczyć stanu całkowitego rozluźnienia ciała ( jak w czasie snu głębokiego) przy zachowaniu pełnej świadomości. Daje uwagę i wrażliwość potrzebną do pracy z oddechem.

Ćwiczenia oddechowe
Pełny i świadomy oddech dostarcza organizmowi niezbędnej energii, prowadzi do koncentracji i kontaktu z najgłębszymi pokładami nas samych. Zmiana sposobu oddychania pozytywnie wpływa na stan emocjonalny.

W Pracowni odbywają się sesje:Aer­ial Yoga

Hatha Joga

Aerial Joga

Vinyasa Joga

Założycielką pracowni jest Agnieszka Jełowicka, która pokochała joge od pierwszej sesji. Swoja przygodę z jogą rozpoczęła w 2003r. Od tamtej pory uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach znanych w Polsce nauczycieli wg B.K.S. Iyengar.

Agnieszka posiada państwowy dyplom Instruktora Hatha Jogi zatwierdzony przez MENiS.
Najważniejsze dla niej jest nie szkodzić swoim uczniom i dlatego też ciągle pogłębia swoja wiedzę.
Umiłowała również takie formy jak pilates i zdrowy kręgosłup.

Jest absolwentką Akademii Rolniczej na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Układa profesjonalnie diety.

Największą nagrodą i motorem dla Niej do działania to zadowoleni uczestnicy jej zajęć.